2023 SONUÇLAR

Farkında Mısınız?
Kısa Film Yarışması'nın Konusu

Halk arasında felç ya da beyin felci olarak da bilinen inme, beyni besleyen damarlarda sağlıklı kan akışının kesilmesi nedeniyle, nörolojik fonksiyon kayıplarıyla sonuçlanan klinik bir durumdur. İnme, tüm dünyada, kalp hastalıkları ve kanserden sonra üçüncü sıradaki en sık karşılaşılan ölüm nedeni olup Dünya İnme Organizasyonu her yıl 17 milyon kişinin inme geçirdiğini, 6 milyon kişinin inme ya da inmeye bağlı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirmektedir. İnme, Türkiye’de kalıcı engellilik nedenleri arasında birinci sırada yer almaktadır.

Signature

Yarışmayı Düzenleyen;

Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği


Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği; beyin damar hastalıklarının oluş nedenleri, koruyucu önlemler ve tedavi yöntemlerine ilişkin bilgileri arttırmak, bu konuda ülke ve dünya çapındaki gelişmelere katkıda bulunmak, bu alanda çalışan hekim ve diğer elemanlar arasında iletişim, bilgi ve deneyim alış verişi sağlamak, yapılmakta olan araştırma ve çalışmaları teşvik etmek ve desteklemek, ödüllendirmek, yoksul ve yardıma muhtaç beyin damar hastalıklı hastalara maddi ve manevi yardımda bulunmayı misyon edinmiştir.

Daha fazla bilgi için www.bdhd.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ödüller

Yarışmaya katılan filmler iki aşamalı olarak değerlendirilecektir. Ön eleme jürisi başvuran filmlerin tematik ve sinematografik uygunluk ve yeterliliğini değerlendireceklerdir. Ön eleme jurisi değerlendirmesinden geçen filmler jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

1.lik,2.lik ve 3. lük ödülleri dışında ayrıca "BEN SEÇTİM" Halk Oylamasıyla da ödüllendirilecektir.